Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 28

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 2
Baron Traum 2
Baron Traum w młodości został zmuszony do opuszczenia swoich ziem z powodu najazdu Turków na Europę(1683). Widział wielkie zbrodnie i przelewaną krew, często niestety, bez powodu. Zresztą ludzie pastwią się jedni na drugich najczęściej bez powodu.. po prostu to usprawiedliwia: religia, polityka, albo po prostu znęcają się bo lubią to robić - to ostatecznie najczęściej dotyczy własnej rodziny. Człowiek uwielbia mieć władzę nad innym człowiekiem i być usprawiedliwionym za zbrodnie wydaje się marzeniem od wieków.. wystarczy w sobie nie rozwinąć empatii.

Baron Traum uczestniczył w kampanii napoleońskiej i niczym Żyd Wieczny tułacz wszystko to widział i docierało do niego, że cierpią tylko wrażliwi.

Bycie twardym to najłatwiej przychodzi psychopatom, wszyscy dla nich mają wartość główek kapusty. Tacy ludzie bez tremy mogą przemawiać, lub skazywać narody na rzeź.. można rzec, że idealni z takich ludzi są politycy. Oczywiście będą uwielbiani przez tłumy, media i naukę.

Pozorne dostosowanie się do otoczenia wynika z lęku i cierpienia zadanego w młodości, lub ze strony kochanej osoby.. później budowane bywa uzasadnienie działalności odwetowej na innych - to nie ma sensu, ale przecież nie musi mieć sensu czynienie zła innym?

Baron Traum wiedział dużo na temat stworzenia duchów i gdy był początek stworzenia - to powstała limitowana ilość zdaje się kilka milionów? Nadmiar ludzi nie przekłada się na stworzenie nowych duchów i wszystkie te miliardy.. tak wszyscy ci ludzie są bez duszy!

Świat według teorii okultystycznych, ezoterycznych o wiele piękniej tłumaczy czynienie okrucieństwa. Weźmy takie tajne towarzystwa? Mają wiedzę ezoteryczną dla wtajemniczonych do systemu i tą wiedzę dla tych co ich podziwiają, czy im służą.

Baron Traum wiedział, że należy umiejętnie manipulować ludźmi, by się sami dali omamić.. wówczas on może triumfować i jeść do syta.

W okres XX wieku znajdował się w Polsce, gdzieś na wschodnich rubieżach wśród Kozaków i innych nieznanych nacji. Później jako arystokrata mógł liczyć na wiele uciech życia, ale po '39 trafił na zsyłkę.. Palestyna, Egipt z piramidami i wszędzie krew, zdrada i znieprawienie dusz sięgało zenitu. Można było zwymiotować, lub rozgrywać jednych przeciw drugim - to Baron Traum potrafił bezwiednie.
Napisane przez Edward dnia maj 01 2014
Komentarze
#1 Resor

dnia maj 01 2014 11:38:16
Pojawiła się mała dawka historii. Plus za teorię okultystyczną Smile Za mało jednak nadal akcji w każdej z części. Czekam na ciąg dalszy...
#2 jolanta michna

dnia maj 02 2014 10:20:37
BARDZO CIEKAWY TEKST
#3 Tereska

dnia maj 02 2014 12:32:07
Tu zgodzę się z Resorem. Smile
#4 Edit

dnia maj 06 2014 02:00:40
Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa