Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 25

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 7
Baron Traum 7
Historia to nauka, która uczy jak inni popełniali błędy, lub dokonywali wielkich rzeczy a my możemy być sobie szarą masą..

Wampiry, jak to zostało opisane, mają więcej czasu i wiedzy, jednakowoż popełniają błędy a nawet bywają zakochani.. Baron Traum stanowił jakoby wypadkową pewnych decyzji.. proszę sobie wyobrazić historię Europy, ów twór dziwnych decyzji i zlepek kultur. Rzym to prawo tej cywilizacji, sztuki piękne - to oczywiście Grecja. Jednak mamy także ową religię mozaistyczną o Mesjaszu, Islam z Prorokiem a także różne wersje chrześcijaństwa..

1050 roku doszło do powstania schizmy i wówczas narodziła się także legenda o wampirach, czyli ludziach odsuniętych od życia z powodu.. dybuk powstaje z ogromnej niesprawiedliwości a wampiry? One są jakoby wersją chrześcijańską i inne rytuały tworzą inną historię.

Bolesny podział na wschód i zachód na samym początku przypominał decyzjami rozkapryszone dzieci a później doszli do głosu owi dziwni ludzie co wszystko lubią zmieniać w oparciu o siłę i brutalnie dochodzą swoich racji. Wampiry są odpryskiem tej sytuacji. I tak oszukany przez duchowieństwo, ów Hrabia Drakula, oszalał z nienawiści i karmił się nawet krwią. Transylwania a ogólnie styk wschodu i zachodu tworzy niezwykłą presję na ludziach. Kariery, przeważnie tam robią przecież, wyjątkowe kanalie a pozbawieni prawidłowego rozwoju ludzie zaczynają wierzyć w historie o wilkołakach, wampirach. Oni wszakże to są w oparciu o pewne zasady mity a powstałe kariery należą do szeptanego towarzystwa, czy też kłamców - to tych ludzi poznać, bo wzgardzili ideą sprawiedliwości bożej.

Czy bitwa pod Grunwaldem może być kontinuum owej decyzji o podziale na prawosławie i Rzym? A w domu Traumów, omawiano wielokrotnie ową tragedię. Słowianie walczyli tam z agresją łacińskiej kultury, czy mniemanie, że można na coś szczególnego liczyć gdy się wyjdzie z słowiańszczyzny - to już ogromna naiwność niektórych plemion..

Baron Traum doskonale zdawał sobie sprawę z owego stanowiska, że politycznego, bo pozbawiano go dóbr ziemskich a następnie wszelkiej godności.

Napisane przez Edward dnia maj 13 2014
Komentarze
#1 Edit

dnia maj 13 2014 09:25:27
Smilebyłam czytałam...i pozdrawiam Smile
#2 Resor

dnia maj 13 2014 10:10:40
Kilka kolejnych ciekawostek się pojawiło Smile
#3 Edward

dnia maj 14 2014 12:38:08
A więc nie wszystkim się podoba..
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety