Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 23

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 12
Baron Traum 12
Jeżeli postawiono by przed tobą życie i śmierć - to w swej istocie podobnie jak bakteria powinniśmy wybrać życie, czyli światło.. a tak nie robimy. Tą dość pokraczną naszą naturę wykorzystują właśnie wampiry i wilkołaki.

Czy wiele nam brakuje do tego, by żyć u boku kochanej osoby? Małżonek, czy małżonka w końcu stają się zwykłymi ludźmi z wadami i całą niedoskonałą fizjologią.. do zdrady związku najczęściej dochodzi na tle wcześniejszych doświadczeń. Wspomnienia owych namiętności, czy zapomnień - to poważny klucz do poznania nerwic w małżeństwie. Przegrywa ta osoba, bez doświadczeń a do tego, gdy zdradzająca nie ma w ogóle natury refleksyjnej - to problem dotyczy tylko sumienia.. a przecież, bez niego można świetnie funkcjonować.. cho, cho ileż wówczas uciech stoi przed nami a i kariera nie stanowi jakichkolwiek problemów? Czy to nie powinno zastanawiać???

Baron Traum po prostu nie miał sumienia a czytając przygody Casanowy, czyli doktora teologi z zakonu franciszkanów, odkrył, że kobiety gotowe są zapłacić za uszczęśliwienie ich, nawet najwyższą cenę.

W swojej istocie wampiry gromadzą doświadczenie i na podstawie setek lat obserwacji, ich mroczna natura, wydoskonaliła rodzaj ekskluzywnych manier i umiejętność naciskania na osobę.. tak bardzo, że w końcu ulegamy owej słodkiej zuchwałości. Pieszczota zmienia się w zdecydowane działanie a my ulegamy dla świętego spokoju? O nie! Zostajemy wprowadzani w mroczny świat i chłoniemy ów nowy rodzaj emocji.. tylko one się wówczas liczą i życie, bez owej bestialskiej natury naszej świadomości traci sens.

Wampiry odbierają wówczas swoje żniwo i chwalą się, ile to osób pozbawili życia a tak to bywa wówczas, gdy dwóch takich się spotka.. jednak to nie takie proste i samotność życia niszczy piękno wampirów.. stają się oczywiście zjadliwi i rozgoryczeni. Nie wszystkie kobiety są gotowe złożyć swoją naturę na ołtarzu bestii.. podobnie i panowie.

Jednakowoż kim, lub czym jest w swej istocie owa biblijna bestia.. chcą Szanowni Państwo to wiedzieć?

Dalej wiec do słowników, czas rozpocząć samodzielne studium nad tym co niszczy nasz rodzaj ludzki..

Oczywiście a gdzie byłoby miejsce na ową otchłań rozkoszy, którą przeszywa.. ta tylko nam znana mroczna natura..

Baron Traum, według tego co dowiadujemy się z manuskryptów odkrytych w Anglii a należących ongiś do Beniamina Stokiera, był poszukiwaczem tych osób, które marzą o tym mrocznym doświadczeniu i gotowe są na wszystko za owe chwile ulotnych wzniesień - to prawda, że nie ziemskich!

Bestia - to jest to co w nas zwierzęce i jeżeli nie potrafimy powstrzymać owej tak bardzo namiętnej siły.. ulegamy fascynacji starodawnym światem demonów. Mroczne siły w końcu mogą nas doprowadzić do samego źródła, gdzie diabeł moczy swój ogon.. o nie to pozostaje istotą! Poznajemy samego biblijnego Szatana, który ma zawołanie tak dziwnie współczesne: "NIE BĘDĘ SŁUŻYŁ LUDZIOM!!!". W swej praktyce to mamy do czynienia z wyznawcami tej okropnie szkodliwej wartości? Czy na pewno Szanowni Państwo chcieli poznać tą prawdę o naszej dialektycznej naturze.. owych marnych kameleonów.. oszustów co wypełzli z mroków historii i szturmują najwyższe urzędy i religijne funkcje są jakby na ich miarę. A gdzie podział się człowiek zdziwiony, który przypomina bakterię i chce tak bardzo do światła, by poznać prawdę także o samym sobie.

W czym znajduje się ów problem, że chcemy służyć owemu panu śmierci? Prawdopodobnie to skutek zwiedzenia i po przez oszustwo, lub bycie potępionym.. trwamy w owym oczekiwaniu do śmierci i chcemy tam spotkać światło, którym gardziliśmy całe życie? To prawda, że Baron Traum pisał listy do hrabiego Drakuli w których prosił o wyjaśnienie tej ludzkiej natury, ale został bez odpowiedzi...

Może dodajmy tu jeszcze i to, że na naiwności ludzkiej a szczególnie na biedzie można zarobić fortunę i zgodnie ze starym powiedzeniem, że pieniądz nie śmierdzi.. tere fere dudki! Za pieniądze kapłani pogańskiego boga Baala modlili się a kapłanki Aszery sprzedawały swoje wdzięki. Nic dodać, nic ująć - to chyba nasza natura wcale tak się nie zmieniła.

Baron Traum poirytowany zaczął myśleć o książce Mistrz i Małgorzata, gdzie Hanokri tak marnie musiał zginąć a przecież i tak to nie stanowi jakiegokolwiek postępu w kulcie bestii, ba sam stał się tylko narzędziem utrwalenia i zniewolenia ludzi! Oni sami lepiej wiedzą czego chcą i co dla nich pozostaje wartością i nie będzie ich pouczał wędrowny nauczyciel.. a jakże, bo są wolni jak pingpong..

Bycie biedną bezmyślną istotą - to klucz do szczęśliwego życia i gdy nauczymy się jeszcze sztuki znikania.. możemy zapaść się do wewnątrz i poznamy prawdę, i przestaniemy bać się samotności.
Napisane przez Edward dnia maj 23 2014
Komentarze
#1 Resor

dnia maj 23 2014 10:17:51
Do tej pory zastanawiałem się po co tyle przypisów historycznych. Teraz dostałem odpowiedź (chyba ;p):

"Dalej wiec do słowników, czas rozpocząć samodzielne studium nad tym co niszczy nasz rodzaj ludzki.."


Fajnie też, że ten tekst jest nieco dłuższy Smile Nadal pojawiają się powtórzenia:

"ów nowy rodzaj emocji.. tylko one się wówczas liczą i życie, bez owej bestialskiej natury


"gotowe są na wszystko za owe chwile ulotnych wzniesień - to prawda, że nie ziemskich!

Bestia - to jest to co w nas zwierzęce i jeżeli nie potrafimy powstrzymać owej tak bardzo namiętnej siły.. "


Czekam na ciąg dalszy Smile
#2 Edward

dnia maj 23 2014 10:47:11
Pańskie komentarze stanowią włączenie się do tekstu i to mi się podoba.
Wink
#3 Edward

dnia maj 23 2014 15:01:32
nic dodać, czekam.
Wink
#4 Resor

dnia maj 23 2014 21:58:01
Ja tylko odniosę się do punktu regulaminu:

5. Dany autor w ciągu 24 godzin może dodać maksymalnie 1 wiersz lub opowiadanie.


Oczywiście obowiązuje on, ale jeśli nie ma dużej ilości artykułów do zaakceptowania, to akceptuje te które nadeszły, nawet gdy są tego samego autora w ten sam dzień. Tu pojawia się moja ludzka grzeczność - której mam nadzieję, nie będziecie się czepiać. Bo po co mam czekać na kolejny dzień, jak i tak nic się nie dzieje i mogę zaakceptować dany artykuł wcześniej... Ten punkt regulaminu powstał przed moim wejściem na stanowisko admina. Można go by go zmodyfikować, ale sądzę, że nie jest on tak bardzo istotny. Do tej pory jeśli już narusza go niewiele osób i jeśli już to na przyzwoitym poziomie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety