Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 14
Baron Traum 14
Oczywiście, według skryptu Beniamina Stokiera, dowiadujemy się odmiennej historii od tej zatwierdzonej przez polityków.

Baron Traum był w tym czasie zwykłym żołnierzem i trafił do kasyna lub jakiegoś hotelu za piękną kobietą.. nie zaspokoiwszy żądz cielesnych odkrył tajemnicę, która spowodowała jego emigrację i niemożliwość powrotu do dóbr na wschodzie Europy.

Widział to, gdy podczas rozmowy owa arystokracja była napuszczona przez premiera i zwierzchnik ich armii.. wówczas zjawił się wytworny człowiek o szlachetnej aparycji. Jak w praktyce wygląda defenestracja miał się o tym przekonać.. namówiono owych oburzonych żołnierzy, następnie pozbawiono tego człowieka munduru i został złożony w trumnie w slipkach i podkoszulce a ktoś chyba premier rzucił na zwłoki koc.. no takie rzeczy stają się tajemnicą. Nie wolno nikomu pisnąć słowa a jak by co to powrót do sowieckich łagrów pozostaje taką oczywistością na 100%. Premier wobec tego człowieka zachował się pragmatycznie i dał córkę zamordowanego owemu ambasadorowi CCCP.. gdyby co to wiadomo, iż trafiła do łagrów.

Premier miał zastraszonych żołnierzy zdradzonego państwa i mógł być pewny, że nie pisną słowa.. tak wygląda polityka makro! Nie ma litości a wypowiadane słowa miażdżą ludzkie kości z upodobaniem zapalił swoje cygaro i strzepnął popiół na twarz tego człowieka. Zjadł obfity obiad patrząc jak ukrywane są fakty historyczne i nie ma już zobowiązań honorowych wobec owego państwa na wschodzie Europy. Widzieli go uśmiechniętego, on zaś przesyłając córkę batiuszce ludojadowi z Moskwy wiedział, że w Teheranie nie na próżno chwalił się jak ogra ten dziwny kraj i będzie kpił z nich a oni nic albo utracą potrzebę znajomości własnej historii.

Artefakty dotyczące szlachetnego polskiego polityka wpadają w ręce przepisującego te teksty, mimo nie wystarczającej znajomości języka angielskiego. Na ten przykład z munduru mam otrzymać orzełka i dalsze rzeczy i piszę to mimo niedobrej znajomości języka polskiego co łatwo mi wytkną Polacy.. mają rację to piękna mowa i nie powinienem jej kaleczyć, nic to nie znaczy to moje kajanie się.
cdn
Napisane przez Edward dnia czerwiec 11 2014
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety