Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 11

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum 20
Baron Traum 20
W prostym przedstawieniu dramatu rodzin pozbawionych swojej ojczyzny, należy wspomnieć, że to niezabawna historia.. raczej zawsze dramat.

Baron Traum nie potrafił zaakceptować owej zgody na śmierć, która pozbawia w praktyce własnych poglądów tych ludzi, którzy uczestniczą w publicznej egzekucji. Było to co prawda 325 lat temu w stolicy i na 83 lata przed pierwszym rozbiorem, jednak ten wyraz bezradności prześladował go.. dostrzegał podobieństwo do tej śmierci 4 lipca 1943 roku.

Zawsze owa bezradność i brak osoby która by zdołała się sprzeciwić.

Kazimierz Łyszczyński w sposób niezwykle okrutny został usunięty z kręgu ludzi żyjących a tłum patrzał i jakoby specjalnie dla nich zapłonął stos.. wszyscy mogli żyć dalej, byli w pewnym sensie lepsi, jednakowoż ich zgoda na tą śmierć położyła się cieniem na losy ich kraju.

Łatwo zaakceptować miliony ofiar a ten jeden człowiek - to czemu miałby być inny? On zakwestionował istnienie Boga co prawda w swoim skrypcie, ale niedawny przyjaciel wykradł manuskrypt i przekazał komu trzeba. Przybył z Rzymu papieski delegat, by nadzorować egzekucję.. Polska mogła wówczas być wielka, ale jej ludność a tak naprawdę szlachta wybrała. Zapewne był to wierzchołek góry lodowej a kraj ukarał swojego bohatera, by zwykli ludzie mogli zrozumieć co jest istotą religii.. oczywiście w praktyce. Zawsze wielmoża mają gęby pełne frazesów, ale wiedzą tak dobrze, jak dzisiejsi politycy, że należy iść z wiatrem.

Bynajmniej Kazimierz Łyszczyński nie głosił swoich poglądów, służył OJCZYŹNIE i był jednym z zakonu Jezuitów. Baron Traum chciałby z takim człowiekiem wymienić poglądy - to mogłaby być uczta duchowa. Zapewne tak być mogło to co wiadomo o spalonym na stosie, nie był typem rozmówcy o niczym, kibicem, konsumentem. Człowiek ten był oddany OJCZYŹNIE. Być może, że Monachomachię biskup mazurski napisał, by skrytykować obłudę religijną w ojczyźnie barona Trauma.. kto to wie, ale to także heroizm w obliczu rozbawionej tłuszczy i kultu wszelkich dziwactw.

Baron Traum doszedł do wniosku, iż wystarczy jedną książkę przeczytać a można dojść do wniosku, że nieliczni chcą ratować nas ludzi. Większość - to cwaniacy chcący nabić swoje kabzy, napełnić brzuchy i wszystko zrobią dla swoich panów? Oczywiście, nie wypadało przypominać ludziom o tym jakich ofiar domaga się służba prawdzie.. pewnie i dziś nic się nie zmieniło.

Napisane przez Edward dnia czerwiec 24 2014
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety