Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 23

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Pozostałe » Żródło filozofii barona Trauma
Żródło filozofii barona Trauma
Wiara w to, że ludzie zrozumieją absurd manicheizmu, czyli dualizmu a więc owa wojna sił ciemności z siłami światła, jakież złudzenie miał św. Augustyn a gdyby żył dziś? Musiałby uznać bez sens głoszonych poglądow..

Zresztą nie tylko on, ale Jezus Chrystus, gdyby pojawił się to godzinami by leżał przed swoim posągiem, lub modlił się do obrazów???

Moim zdaniem ludzie panicznie boją się posiadać własne poglądy.. boją się jedni drugich i mimo ogromnego potencjału miłości godzą się na wszystko, byle się nie narazić na wykluczenie?

Dawniej inkwizycja nie brała odpowiedzialności za szkodliwy wpływ osoby wyrażającej swoje poglądy i "dobrzy ludzie" szybciutko organizowali dlań stos.. dziś wyrzuca się z pracy i po paru latach bycia ciężarem dla rodziny trzeba emigrować, lub umrzeć w Ojczyźnie z rozpaczy.. bycia opuszczonym przez najbliższych. To pięknie się określa, że ktoś jest stygmatyzowany, ale żyć w Polsce mogą jedynie ci co potrafią uniknąć tego.

Właśnie tacy ludzie mogą wprowadzić nas do nowej rzeczywistości, która będzie wolna od świata zniewalającego nas i skończy się nasze wykluczenie, banicja.

Polacy powrócą do Macieży, bo kraj stanie się wolny od indokrynacji cwaniaków, którzy głoszą poglądy w które sami nie wierzą a po wszystkim wracając do domu dręczą swoje rodziny.. rodziny dręczą tylko ci co wierzą w ich kłamstwa.

Wszystko zdaje się, że już jest napisane, brak jest tylko ludzi, którzy nie zwątpili w miłość i potrafią się nią dzielić z innymi a wszystko to pomimo działalności podstępnych synów Beliala?
Napisane przez Edward dnia luty 27 2015
Komentarze
#1 Edward

dnia luty 27 2015 13:28:53
Notatki znalezione w antykwarjacie w Gateshead.. jest tego dużo. Jednakowoż baron Traum jak przystało na wampira nie chciałby to ujrzało światło dzienne.
Smile
Wbrew jego woli opublikowałem.
#2 Insomnia

dnia luty 27 2015 16:10:01
Bardzo lubię takie teksty, mają one w sobie swojego rodzaju klucz. Naprawdę odkryć go mogą tylko Ci, którzy go rozumieją czyli "wybrańcy".
#3 Edward

dnia luty 27 2015 16:34:45
No to dobrze, pozdrawiam i dziękuje.
Smile
#4 gaga52

dnia luty 28 2015 10:44:29
Moim zdaniem ludzie panicznie boją się posiadać własne poglądy.. boją się jedni drugich -tu się zgodzę z Tobą.Myślę,że zwłaszcza w Polsce "niebezpiecznie" jest być innym...wierzyć inaczej.Bo np.tu w Norwegii -religia jest oddzielona od reszty-a poglądy swoje można praktykować w obrębie własnego domu.Nikt nikogo za poglądy tu nie prześladuje.Edwardzie-na obczyźnie jest ciężko.A jeśli musiałeś opuścić kraj za poglądy-tym bardziej żal.Pozdrawiam cię z NorwegiiSmile
#5 Edward

dnia luty 28 2015 20:44:46
Nie musiałem.. ale tak wyszło.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety