Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 28

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Refleksje » O D RZ U C A M
O D RZ U C A M
ODRZUCAM SŁOWA,

JAK RZEŹBIARZ SKUWA KAMIEŃ.

POZOSTAJE WIERSZ.


Akela
Napisane przez AKELA dnia styczeń 24 2017
Komentarze
#1 WIKTOR BULSKI

dnia styczeń 24 2017 22:21:05
Powól Szymonie, że zwróce sie do ciebie jak do myślącego Poganina - trochę zyczeniowo traktując i Ciebie - i siebie - trawestując twój wiersz.
"Odrzucam słowa,
jak rzeżbiarz - skuwam"kamień".
Pozostaje Słowo. - Wiersz."
Pozdrawiam serdecznie, czekając na odp. - przez co rozumiem - ustosunkowanie się, a nie - broń Boże - co mogłoby literalnie wynikac ze skrotu - nie na "odstosunkowanie". Bardzo na Ciebie liczę.
#2 AKELA

dnia styczeń 24 2017 23:05:15
BRACIE Twe komentarze cenne są nie tylko dla mnie jak mniemam. Niemusisz więc prosić o pozwolenie. Ale jeśli się upierasz, to formalnie zezwalam, z całym szacunkiem. Do partii myślących należymy obaj. Jestem tego pewien. I obaj wyznawcami Erato Euterpe Kaliope jesteśmy. Znaczy obaj Poganie.
#3 AKELA

dnia styczeń 24 2017 23:22:05
USTOSUNKOWUJĄC się do Słowa, myślę że też wtórne że coś wyrażając zakrywa PRZEDSŁOWO=NIESŁOWO=NIEWYRAŻONE=ŹRÓDŁO WSZELKICH ŹRÓDEŁ
To co rozumiesz jako ,,Słowo,, nim NIEJEST.
Słowami możemy określić JEDYNIE CZYM TO NIEJEST.
#4 WIKTOR BULSKI

dnia styczeń 25 2017 01:11:01
Mimo szacunku dla Muz i dzialań,ktorym - wciąz jeszcze... - choc symbolicznie może tylko - przyświecają, mimo żartu - poganskiego - w tym znaczeniu, ze nie kończącego rozmowy w drodze zakazu, spalenia na stosie lub - sorki - zagrożenia "ukrzyżowaniem, obsmianiem lub - obrzuceniem wyzwiskami - lub - dosłownie np. ukamienowaniem - pozwole sobie - na powaznie - zareplikować. Nie jestem poganinem, uwazam sie za katolika, a - jeśli Ty - Szymonie - dopatrujesz sie we mnie poganina- tzn. że pogaństwo - równie otwarte jest na swobode myslenia i wyrażania poglądów - jak myslenie chrześcijanskie i - zawęzając - Katlicyzm, na bazie ktorych to wolnościlub - w odnisieniu do nich, - powstalo również - czasem - jako wypaczenie i zaprzeczenie tych wartości - wiele kierunków myślenia - jak np. myslenie marksistowskie lub - obocznie jak sądzę względem chrześcijanskiego sposobu myślenia - tworżace (lub"odradzajace się" ) -pogaństwo. Absolutnie - nie zrownuje wartości moralnej i "atrakcyjnosci' poganstwa - z marksizmem, choc - byc może - twierdza niektorzy, że jedno i drugie - ma przynosić "wyzwolenie" od" dyktatu" - Kościola. Dyktat to - w duzej mierze - pozorny, a jeżeli gdzikolwiek i kiedykolwiek się pojawiał - to jako zaprzeczenie idealu i myślenia chrystusowego. Byc moze, iż bywało, ze za malo było chrześcijaństwa - w "chrześcijanstwie, a nawet - być może - w Kościele. Istotą chrześcijaństwa( i człowieczeństwa) - jest - wiara(ktora jest dla człowieka - konieczna) minimum pochodnego od wiary zaufania, wiedza -i myslenie (gdzie wiare, zufanie i wiedże - traktuję - nie tylko jako potrzebę psychiczną, ale również- jako własność umysłu dla człowieka niezbędną). Nie oznacza to, ze pogaństwo - nawet zinstytucjonalizowane - obarczam jest grzechem bezmyślnosci- lub - co byłoby jeszcze gorsze - grzechem - zakazywania myślenia.Nie przesądzam, co do przyszłości "pogańskiego myslenia" i jego instytucji. Byc może znajdą trwałe zakotwiczenie - chocby w Europie, a byc moze - wnisą jakies trwale wartości - zwł. w szergi zdechrystianizowanych Europejczyków. Na marginesie - zauważę tylko, ze termin o "poganskim myśleniu" - ująlem w cudzysłow, aby podkreślić, że sposob myślenia - jako proces - jest tylko jeden - w ramach logiki(bezbłedny lub zawierający logiczne błędy) - a - najczęsciej - różnimy sie tylko zasobem wiedy przyjętej za podstawę naszego rozumowania, o raz -przyjetych - leżących u podstaw tego rozumowania założen.
Podpisano: Wiktor Bulski
#5 AKELA

dnia styczeń 26 2017 01:24:27
BEZMYŚLNOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POZWALA UWAŻNIE PRZYJĄĆ PRZEKAZY OD BOSKOŚCI.
ISTOTNE JEST BY MIEĆ WŁADZĘ NAD SWYM MYŚLENIEM I MÓC Z NIEJ SKORZYSTAĆ LUB NIE.
,,Równie otwarte,, to może być Chrześcijaństwo bo Pogaństwo starsze.
Pogaństwo jest po prostu otwarte. Z samej swej esencji jako niemalże wyłącznie politeistyczne.
Myślącym nie muszę mówić dlaczego.
Oczywiście znajdziemy i pogan i chrześcijan prezentujących postawy doktrynerskie zamknięte na refleksje=myślenie.To kwestia ich psychiki.
Istotą Pogaństwa jest Wiedza wynikająca z UWAŻNOŚCI , której przedmiotem jest rozumienie świata i siebie aż do najgłębszego poziomu a potem przekroczenie tego rozumienia. Poza wszelkie ludzkie kategorie NARRACJE.
Dziś Pogaństwo się ujawnia odtwarza i dopiero na końcu tworzy. W TEJ WŁAŚNIE KOLEJNOŚCI.
Odtwarza i tworzy tam gdzie było zniszczone przez monoteizmy.
Walka z kościołem to słuszna lub nie działalność POLITYCZNA.
Niema zinstytucjonalizowanego Pogaństwa. Mogą istnieć instytucje służące Poganom organizacyjnie ludzko dla potrzeb jednostek i grup .
Marksizm wykreowany na JEDYNIE SŁUSZNĄ IDEOLOGIĘ nie mógł znieść konkurencji.
POGAŃSTWO jest z założenia WIELO.............
#6 Edward

dnia styczeń 26 2017 13:29:41
Paganus - to człowiek ze wsi i stał się przeciwnikiem tych z miasta, którzy nie sieją, nie pracują a żyją w dostatku...
Walka zmieniła podmiot!
Dawniej w Bibli była mowa o wierności Prawu Mojżesza a Narody czyli nie świadomi tego byli goim ... oczywiście istnieje goim Izrael a więc ... to o co innego szło ... kk wykonało ogromną prace i dziś ludzie dzięki ich sprytowi mogą oglądać obraz Boga Niewyobrażalnego a ja cóż mogę być po za tym fantastycznym układem ...
Wolno?
Więc wolno ...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa