Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 21

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Proza » Baron Traum
Baron Traum

Dziwnym zbiegem okoliczności, lub może w wyniku bałwochwalstwa... losy ludzi od wieków są przesądzone. Brak elit filozoficznych nie może być zastąpiony przez różnego typu cwaniaków.

Być może istnieje obrażony Stwórca, który w ten sposób chce pomieszać ludziom ich nieskazitelne plany tworzenia co raz to "fajniejszych" wyobrażeń tego co wszyscy wiedzą, że nie powinno podlegać dyskusji i licytacji ... a wiadomo, że dla nielicznych stanowi dochód a dla niegodziwców usprawiedliwienie ich nieprawości.

Baron Traum, właśnie namierzył piękną kobietę z krajów post komunistycznych i swoimi manierami sprawił, że chętnie pozwalała się przytulać... oczywiście, niczego nieświadoma weszła na ścieszkę ryzykowną, ale tak to bywa w tym świecie.

Wszystko tętniło życiem, mimo tego, że było to w czasie, kiedy pobożni chrześcijanie wspominają św. Łucję a do Europy kierowano ofiary błędnej makro polityki, ze wschodu. Baron potrzebował krwi dziewicy i obiektywnie była to kropla w morzu krwi w której taplają się od wieków "ulubieńcy ludów". Jednymi z nich są to politycy, jednakowoż prawdziwymi zleceniodawcami pozostają producenci broni i firmy budowlane, które rozpoczną budowe na terenach zniszczonych przez konflikt wojenny... przypomnijmy, że ów plan tzn III wojny światowej został starannie opracowany co do najmniejszych szczegułów.

To jednak ujawnienie wieku sympatycznego barona, mogłoby być sensacją, bo kto żyje 300 lat w tym świecie zdominowanym przez program: wyścigu szczurów, konsumentów i kibiców..? Prawdopodobnie ta niewielka ilość krwi od dziewicy, mogłaby stać się medjalną sensacją a nie wymordowanie milionów ludzi na planowym polu walki, bo lobbyści zniszczą gazetę, czy TV .

Zgromadzona wiedza przez owe wampiry, czyli ludzi zmuszanych do emigracji, pozwala na życie dyskretne i bezpieczne. A nasz baron Traum niczego więcej od cywilizacji nie potrzebował... uważał, że ludzie to w swej większości idioci i w tym przypomina owych polityków i lobbystów wielkich korporacji biznesowych.

Ale czy tak powinno być w tej cywilizacji, że jeden człowiek pracuje, buduje dom, ma rodzine a inny planuje na jego terenie coś innego... jego dzieci zostaną zgwałcone i zabite... żony od wieków były benefitem dla żołnierzy - to za poświęcenie w służbie możnych tego świata? Systemy religi objawionych surowo potępiają, ale tylko tych z przeciwnego systemu religijnego...? To dla żołdaków wystarczy, że karabin jest pobłogosławiony ...

Baron Traum wszystko to widział wielokrotnie i też nie rozumiał dlaczego ludzie nie chcą poświęcić jednej dziewicy na jakiś czas, przecież jest głodny!!! A tak chętnie dają się uwieść lobby wojennemu, oczywiście przygotowani przez media, przez bycie kibicem i wzorowym konsumentem ...

W czasach w których przyszło żyć temu wampirowi, ludzie od dawna nie mieli szacunku dla tych co czas poświęcają na zastanawianie się, dziwna wiara zastąpiła wszystko... ludzie wierzyli, że ktoś za nich musi myśleć, za nich? Bo są przecież fajni i chcą żyć lajtowo... to im wolno tak myśleć??? Oczywiście dla mikro i szczegulnie makro polityki są oni solą ziemi, zabezpieczają od dolnie najbardziej nienormalne plany zdegenerowanych ludzi a dekadenckie elity, które wszak znudzone są powodzeniem, wciąż wymyślają i wymyślają...
oczywiście coraz bardziej nienormalne plany nie zakładają pomocy tym na dole.

cdnNapisane przez Edward dnia grudzień 15 2017
Komentarze
#1 Edit

dnia grudzień 28 2017 09:28:44
Cool
#2 Mariusz14

dnia styczeń 01 2018 04:48:13
nieskazitelne plany tworzenia co raz


Edwardzie... nie można popełniać takich prostych błędów.

z krajów post komunistycznych


Przedrostek "post" piszemy razem.

makro polityki


Jak wyżej... przedrostek "makro" piszemy łącznie z następnym wyrazem.

ze wschodu.


za Wschodu... nazwa geograficzna w tym kontekście.

Baron potrzebował krwi dziewicy i obiektywnie była to kropla w morzu krwi w której taplają się od wieków "ulubieńcy ludów".


Stylistyka słaba.

które rozpoczną budowe


budowę

został starannie opracowany co do najmniejszych szczegułów.


Szczegółów... Tak proste błędy nie mogą Ci się przytrafiać, bo to wstyd.

mogłaby stać się medjalną sensacją


medialną

Edwardzie... na tym poprzestanę, bo też mam pewne granice wytrzymałości. Zbrukałeś mnie tym tekstem kompletnie. Interpunkcja na poziomie zero (zastanawiam się, po co jej używasz, skoro nie masz o niej pojęcia). Stylistyka marna. Błędy ortograficzne.
Chciałbym coś pochwalić, ale się nie da. Nie potrafię inaczej skomentować. Sorry.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety