Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Bóg » Anna jedzie do Rosslyn Chapel
Anna jedzie do Rosslyn Chapel
Wycieczka jednodniowa do wsi Rosslyn, trasę można pokonać samochodem, czyli autostradami, lub pociągiem a samoloty? Też można popłynąć statkiem?
Jednak Anna wybrała podróż samochodem i jej nowy Rover mknął niczym znikający punkt. Wielka Brytania po wojnie przekazała Polsce rowery? To od nazwy ROVER, został przyjęty nasz polski rower, który nie kojarzy się z samochodem.

Wieś Rosslyn nastawiona na turystykę a koło tej małej kaplicy znajduje się ogromny parking i oczywiście kasy z biletami. Jednak tak dziwny obiekt nie mógł powstać przypadkowo. Wszystko wskazuje na to, że ten obiekt stanowi swoisty drogowskaz? Zamek zakonu Templariuszy znajduje się za doliną ok 5 km i popadł w całkowitą ruinę. W 2014 tajne i istniejące stowarzyszenie a tylko w Polsce zarejestrowane, ma zamiar zemścić się na ludziach za ich obojętność, bo przecież wszyscy milczeli gdy umierał ich mistrz Jakub de Molay.

Tajne bractwo i Cod de Vinci - to niezwykła reklama tej małej wsi, obok której stacjonowali polscy żołnierze, jednak to już inna historia i ten wątek bardziej zainteresował Anne, niż to co jest na topie w mediach. A przez to powinna pojechać do Polski, mimo wszystko i nie bać się tych ludzi, którzy boją się poznawać własną historię. No tak idee polskości są podziwiane, jednak tylko po za granicami. Anna przypomniała sobie ulubioną sentencję jej ojca, że "Ichtiolog dużo wie na temat ryb a ryby nie mają takiej wiedzy na ten temat, tylko są rybami".

Oczywiście, zamek współczesnego bohatera jest bardzo okazały, Harry Potter - to wielka postać znana dobrze w Polsce. Zapewne to jakiś paradoks popularności wampirów i zmyślonych postaci, który wynika z lęku przed współczesną polityką, która odbiera ludziom radość z poznawania własnej historii. Należy przyjąć tę lansowaną, dla korzyści politycznych graczy, żeby usprawiedliwić ich postawę na kolanach, ich serwilizm i zwykłe płaskie lizusostwo. A fee, co to znaczy, że trzeba nie lada odwagi, by poznawać historię swoich najbliższych, własnego kraju??? Ci co liczą na zrobienie kariery, profilaktycznie wyśmiewają historię Polaków, by dobrze wypaść przed obcymi politykami i narodami - to tak charakterystyczne dla naszej nacji. Nie jesteśmy dobrymi Słowianami a germanie i Frankowie z nas się lubią pośmiać. Hindusi po prostu nie rozumieją Polaków i boją się tych stachanowców XXI wieku. Naród Żydowski zaś broni się przed Polakami, którzy uważają się też Narodem Wybranym a więc mamy bardzo dynamiczną sytuację...
Napisane przez Edward dnia lipiec 02 2013
Komentarze
#1 Edward

dnia lipiec 02 2013 23:31:25
Dobrze, j. pol należy do moich ulubionych i wiem, że to miłość platońska.
Wink
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety