Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 33

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Nawigacja
Artykuły » Bóg » Anna Holmes 1
Anna Holmes 1
Anna doskonale zna sytuację w Polsce, bo czyta blogi Polaków, zna historię i literaturę polską. Wszystko wśród Polaków wygląda inaczej niż głoszą w swych poglądach: to Gombrowicz, to Witkacy.. a z drugiej strony jest dość popularna dyspozycyjność wśród naukowców, sybarytów nie brakuje wśród księży a zwykli Polacy co prawda lubią krytykować, jednak lęk i lenistwo panują niepodzielnie. Lęk do głoszenia poglądów? Nie! Lęk przed kontrolą ich poglądów przez klakierów opłacanych przez grube ryby.. Oczywiście to czyni z tych ludzi igraszkę i nie ma co mówić. Bo zaraz opłacany klakier znajdzie jakiś smaczek, powiedzieć jemu, że jest m...ą - to dany portal, czyli osoba zakradając go, z przerażeniem wysłucha reprymendy od wyższej rangi także m..y. I tak Polacy kiszą się jak ogórki, bojąc się kolejnych amatorów władzy. Wiadomo, że media decydują najbardziej, kto będzie miał władzę.. bo wszystko opiera się na bojaźni przed bałwochwalczym uwielbieniem takich,albo innych gagatków. I w Polsce nie jest ważne kto ma władzę, ale jaki jest próg akceptacji kłamstw głoszonych publicznie, przez obywateli...

Anna czuje lęk przed owymi klakierami? Nie. Lęk jest przed Polakami, bo co prawda jeden na milion znajdzie się skłonny, by zarobić. Wykona zlecenie od drobnego pobicia, aż po morderstwo a pozostali będą udawać, że nie widzą, lub udadzą zatroskanie i westchną, iż mogą być następni w kolejce.. taka demokracja - to nie demokracja! Jednak dziennikarze wiedzą, że kłamią i wolą żyć.. Politycy jeżeli przestaną akceptować grę, znikają, jako samobójcy? Mogą oczywiście jeszcze zostać zniesławieni. Żona zabita, dzieci zgwałcone - to nie może być?

Anna rozmawia z osobą, która przyjechała do pracy w Wielkiej Brytanii i zamieszkała w jej domu. To kobieta, którą zostawił mąż a ona zostawiła czwórkę dzieci i wyjechała za chlebem. To tak samo, jak za czasów, gdy były zbory. Polacy nazywali się bandosi. Stefan Żeromski opisał tą dolę tułaczą w książce pt: "Rzecz o Bandosie". Dodajmy, że dzisiejsi Polacy będą się śmiać z Polaków, którzy emigrują za chlebem.. następnie uświadamiają sobie, że są imigrantami - to trwać może parę lat, może nawet 6-10 a później pozostaje się zintegrować z ludnością, która mieszka od pokoleń i jest miejscowa. To pewnie dlatego, że lepiej rozumieją ważność demokracji a może z innych powodów, czy to ważne?
Napisane przez Edward dnia lipiec 10 2013
Komentarze
#1 Edward

dnia lipiec 12 2013 22:10:44
dziękuje za uwagi.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Do Wszystkiego
Twój zapach
Człowiek
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety