Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Zobacz temat
 Drukuj temat
Czym jest Miłość?
rafalko
Zakładam nowy temat. Wiersze są po to (moim zdaniem), by w ładny sposób móc wyrazić swoje uczucia. Do tych największych uczuć należy na pewno Miłość.

Wszystkie swoje wiersze z rozmysłem wrzuciłem do kategorii: Miłość. Ale to nie znaczy, że wszystkie moje utwory o niej mówią, choć na pewno wszystkie są w jakiś sposób z Miłością związane. "Miłość niejedno ma imię."

Pytanie do Was: jak Wy rozumiecie Miłość? Czym ona dla Was jest? Albo czym ma być?

Co sądzicie o powiedzeniu: "z Miłością jest jak z duchami, wszyscy o tym mówią, ale niewielu spotkało się z tym naprawdę".

Zapraszam do dyskusji.
Rafał

per aspera ad astra

Edit
Życie bez miłości było by puste i beznadziejne.Często to najważniejsze uczucie.Ogarnia nas całkowicie.Trzeba posiadac zdolność do miłości.Wydaje się nam czasami że ów zdolność posiadamy ,że kochamy...Dlatego nie należy się śpieszyć z wypowiadaniem tych słów.Warto poczekać na miłość prawdziwą ,jedyną ,niepowtarzalną.Miłość jest w każdym z nas .Uśpiona w naszej duszy.Budzi się gdy ktoś lub coś(bo jest przeciez miłość do muzyki ,poezji ,sztuki)zaczyna oddziaływać na nasze zmysły.Kochać prawdziwie to kochać idealnie doskonałą miłością!

"Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym...." (Mały książę)

Wszyscy mówimy o miłości ale czy jesteśmy pewni że spotkaliśmy sie z tym uczuciem?Warto by każdy sobie na to pytanie odpowiedziałSmile

Pozdrawiam i życzę wszystkim by doświadczyli tego uczuciaWink
Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania

rafalko
To może zacznijmy od definicji Miłości. Może być, że dla każdego to słowo co innego oznacza. Jest wiele rodzajów Miłości, np. Miłość rodzica do dziecka oraz dziecka do rodzica albo Miłość braterska, ale tu zajmę się tą najbardziej nam się kojarzącą, czyli tą, która rodzi się między dwojgiem wcześniej zupełnie sobie obcych osób odmiennych płci.
Ja piszę je z dużej litery zawsze, gdy chodzi mi o Prawdziwe Uczucie. Uczucie, które się zmienia, ewoluuje - ale zarazem się nie zmienia, bo trwa!
Dla moich (prywatnych) potrzeb sam sobie stworzyłem taką definicję: O tym czy uczucie wiążące dwoje ludzi to Miłość, wiadomo dopiero u kresu życia jednego z dwojga partnerów - jeśli oboje nadal pragną być ze sobą, jest pewne, że uczucie, które ich wiązało przez ten cały czas od jego powstania, to właśnie Miłość. Nie ważne przy tym jak burzliwe bądź spokojne było/jest to całe Uczucie.
Miłość (ta pisana właśnie z dużej litery), to takie Uczucie, które nigdy nie przemija. Jak przeminie, znaczy, że to nie To. Stąd to, co trwa 4 lata, z Miłością nie ma nic wspólnego - tak samo jak czekolada nie ma nic wspólnego z wyrobami czekoladopodobnymi.
Rafał

per aspera ad astra

buziaczek177
Milosc jest pojeciem ktorego nie da sie okreslic w zaden nawet najbardziej poetycki wyrafinowany,nawet homerycki sposob.Naukowe twierdzenia tez jej nie obejma bo jak mozna definiowac cos co wykracza po za wszelkie bariery.Jest ona metafizyczna,nieokielznana nieokreslona.Dla kazdej jednostki oznacza i przynosi cos innego.Zostawmy definicje milosci starozytnym filozofom.Najwazniejsze odpowiedziec sobie na pytania czy Ty sam w nia wierzysz?
Smile

rafalko
Zgodzę się, że trudno zdefiniować Miłość. Zakładając ten temat nie prosiłem o definicję, ale o Wasze zdanie na ten temat.

Ja wiem, że Miłość jest wieczna. Miłość a zauroczenie - to dwa różne słowa. Zgodzę się, że zauroczenie mija; Miłość - nie mija. Jak coś mija, nie jest to Miłość.

Dla mnie największym wzorem Miłości była moja Babcia. Kochała wszystkich swoich wnuków. Nikogo nie faworyzowała. Tak było odkąd pamiętam. I pamiętam, jak Babcia chciała być na każdej uroczystości swojego wnuka lub swojej wnuczki. I jak bardzo ją cieszyło, gdy dożyła prawnuków...
Miłość daje szczęście. Trzeba być dojrzałym, by móc kochać, by odróżnić zakochanie, zauroczenie, chuć od Miłości, która, by się w pełni rozwinąć potrzebuje czasu, a przede wszystkim dwojga partnerów, którzy chcą wspólnie każdego dnia o Nią walczyć. Bo nic, co wielkie, nie przychodzi łatwo.

Wszystkim życzę, by trafili na takiego partnera.
Rafał

per aspera ad astra

tomek
rafalko napisał/a:

(...)
Ja wiem, że Miłość jest wieczna. Miłość a zauroczenie - to dwa różne słowa. Zgodzę się, że zauroczenie mija; Miłość - nie mija. Jak coś mija, nie jest to Miłość.

(...)

Miłość daje szczęście. Trzeba być dojrzałym, by móc kochać, by odróżnić zakochanie, zauroczenie, chuć od Miłości, która, by się w pełni rozwinąć potrzebuje czasu, a przede wszystkim dwojga partnerów, którzy chcą wspólnie każdego dnia o Nią walczyć. Bo nic, co wielkie, nie przychodzi łatwo.(...)

*Znowu natknąłem się na rafalko ( czasami warto pogrzebać w starych tematach ) , ktoś z Was może orientuje się gdzie rafalko się podziewa i czy zamiar ma kiedyś wrócić na wierszek ?

Kilka razy w życiu byłem zakochany ;skowronki , motylki , szybsze serca bicie - no, sami wiecie jak to jestWink a jak nie wiecie - to się dowiecie SmileCzy to była miłość ? Wątpię- zostały wspomnienia .

Posłużę się cytatem z Paulo Coelho - "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości".
Znam jedną taką miłość - jest to miłość matki do dziecka - inne ziemskie miłości przy niej bledną , gdyż zawierają moim zdaniem dozę egoizmu - "coś za coś" .
Jeszcze jeden cytat mojego ulubionego autora :
"Różnica miedzy seksem i miłością jest taka, że seks rozładowuje napięcie, a miłość je wywołuje".
-Woody Allen-
Edytowane przez tomek dnia 24-02-2011 15:25

Edit
Rafał ?ano żyje ja mam nadzieję że wróciSmile
Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania

Szary
Czym jest Miłość?

wszystkim
(co dobre)
"Jak rządzi PO to jest demokracja a jak ludzie wybrali PIS to nie ma demokracji" "Jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak ktoś Kalemu ukraść krowę to źle"

Przejdź do forum:

Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.

Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!