Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Co najczęściej uaktywnia twoją wenę twórczą?

Miłość

Tęsknota

Gniew

Szczęście

Smutek

Nuda

Chęć stworzenia czegoś nowego

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Fotograf Kartuzy
-Scrapki
Aktualnie online
Gości online: 60

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,116
Najnowszy użytkownik: Jaaga

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
GNIAZDO ORŁA


Autor: Resor

Część 4: "Wieczorek zapoznawczy"

Obudziłem się później niż zwykle, bo przed jedenastą. Czułem jeszcze zmęczenie nocną akcją ratunkową. Ubrałem się, zjadłem śniadanie i chcąc jak najszybciej znów zobaczyć Mariannę postanowiłem pomóc rodzicom, którzy pomagali z kolei Pani Helenie w przygotowaniach do wieczorku zapoznawczego. Myślałem, że przez to czas upłynie mi szybciej, jednak każda minuta wydłużała mi się. Cały czas myślałem o pięknej Brazylijce.
Przed samym wieczorkiem spędziłem w łazience ponad godzinę. Wykąpałem się, ułożyłem starannie włosy na żel i użyłem moich najlepszych perfum - a to wszystko dla niej.
Kiedy już przyszliśmy do domu Państwa Poreskich Wszyscy już tam byli: mąż Pani Heleny - Borys, Pani Agnieszka Frenz, Pan Igor Wurtnik , Państwo Michał i Katarzyna Zimorscy, Państwo Dariusz i Marta Niberscy, Zyszek oraz jego rodzice. Brakowało tylko Pana Stanisława i Marianny. Wszyscy byli ubrani w stroje wieczorowe.
Po przywitaniu się ze wszystkimi moi rodzice i rodzice Zbyszka postanowili pomóc jeszcze Pani Helenie w przygotowaniach w kuchni i razem z nią wyszli z salonu. Ja ze Zbyszkiem usiedliśmy koło siebie. Było kilka minut po dwudziestej, jak usłyszeliśmy pukanie do drzwi.
- Ja otworzę ! - Zdeklarowałem się szybko. Poprawiłem kołnierzyk koszuli i podążyłem w kierunku drzwi. Serce znów zaczęło bić znacznie szybciej, zupełnie jak podczas akcji próby ratunkowej.
Otworzyłem drzwi i wtedy znów ją zobaczyłem. Znowu wyglądała zjawiskowo. Miała na sobie czerwoną sukienkę przepasaną czarną wstążką z kokardą na tyle. Piękne falujące włosy miała spięte czerwoną spinką, dzięki czemu odsłoniła całą swoją twarz.
- Dobry wieczór - Przywitałem się najpierw z Panem Stanisławem, który przyszedł w mniej oficjalnym stroju.
- Dobry wieczór młody człowieku - Odrzekł - Widziałem Cię dziś. Jesteś naszym sąsiadem prawda ?
- Zgadza się
- To moja córka Marianna.
Podałem jej dłoń i starałem się aby wyglądało to tak, jakbym faktycznie dopiero ją poznał. Ona również odegrała swoją rolę.
- Czuję jakieś ładne zapachy, a więc już chodźmy. Musimy wracać za godzinę.
Zacząłem iść przodem kierując ich do salonu. Kiedy już weszliśmy wszyscy patrzeli w nasza stronę. Ja szedłem dalej do Zbyszka, ale Pan Stanisław stał w miejscu. Odwróciłem się i pokazałem wolne miejsce Mariannie. Wtedy zauważyłem, że wyraz Pana Stanisława drastycznie się zmienił. W chwili gdy Marianna ruszyła się z miejsca złapał ją za rękę i powiedział:
- Musimy już iść.
Nie puszczając ręki Marianny odwrócił się i podążył z powrotem w kierunku korytarza. W tym momencie z kuchni wyszła Pani Helena.
- Co się stało ?
- Nasz nowy sąsiad jednak zrezygnował z kolacji - Odpowiedziała Pani Agnieszka.
Pani Helena szybkim krokiem ruszyła w stronę korytarza. Zaraz po tym wyszli z kuchni moi rodzice i rodzice Zbyszka. Pani Agnieszka znowu powiedziała co przed chwilą zaszło. Nie czekając ani chwili dłużej nasi ojcowie również wyszli.
Po jakiś pięciu minutach wrócili razem z Panią Heleną.
- No i jak ? - Spytała pierwsza Pani Agnieszka - Wiadomo czemu tak szybko się zmył ?
- Nie chciał powiedzieć - Zaczęła mówić Pani Helena - Jedynie co powiedział, to: "przepraszam, ale nie jesteśmy tu bezpieczni"
- I nie mówił o co mu chodzi ?
- No właśnie nie - Odpowiedział tata Zbyszka - Ale był widocznie czymś przejęty. Grzecznie przeprosił i po prostu poszedł z powrotem do domu.
- No cóż... Może jutro nam powie - Odpowiedziała tym razem Pani Katarzyna - Może po prostu normalnie zjedzmy kolację i nie myślmy już o tym.
Pani Helena lekko się uśmiechnęła i powiedziała:
- W końcu szkoda, żeby tak dobra rzeczy które czekają w kuchni się zmarnowały.
Po czym skierowała się do kuchni. Przez resztę tego wieczoru już nikt nie wspomniał o Panu Stanisławie. Ja w myślach próbowałem odgadnąć o co dokładnie mogło mu chodzić, ale z marnym skutkiem.
Dokładnie o 22:00 wstali Państwo Niberscy i oznajmili, że już wychodzą. Zaraz za nimi wyszli kolejni goście. Ja, Zbyszek i nasi rodzice wyszliśmy jako ostatni. Do domu dotarliśmy o 22:20. Mama poszła od razu się kąpać a ja z tatą usiedliśmy na kanapie i oglądaliśmy końcówkę jakiegoś filmu wojennego. Po niecałych dwudziestu minutach wyszła z łazienki ubrana w piżamę, wtedy ja miałem iść, ale wówczas usłyszeliśmy pukanie do drzwi. Ktoś stukał w nie bardzo szybko, tak jakby chciał, abyśmy otworzyli jak najprędzej.
- Kto to u lica może być ? - Powiedział na głos tata i podszedł otworzyć drzwi.
Wtedy aż nas zamurowało: za drzwiami stała zapłakana Marianna. Mama wówczas szybko do niej podeszła i ukucnęła biorąc ją za rękę.
- Co się stało kochanie ? - Spytała troskliwym głosem.
- Mój tata...
- Co z nim?
- On... On nie żyje !

--------------------

CDN
Edit dnia maj 09 2013
Komentarze
#1 Edit

dnia maj 09 2013 08:12:43
Skąd Ty bierzesz te pomysłyHmmm

pozdrSmile
#2 Resor

dnia maj 09 2013 12:13:12
Wyraz twarzy ;p Dziękuję Smile
#3 Malinaaa

dnia maj 13 2013 13:39:22
Resor ... jesteś niesamowity w tej swojej prozie ... !!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Nicość
W szczelinie
Śmierć nadejdzie sama
Samotność w tłumie
A jednak miłość
bez komentarza
Łzy
Lekkość namalowana
Lim-erotyki
Duch
Szept
Uspokojenie
Wierzę...
Mieścina nad Bugiem
Jaskółka
Chwilo trwaj
Widzę anioła
Usta
PSEŁDO BABCIA
OGONEK
KOGUCIK
STONKA
AMOR
CHŁOPIEC SAMEGO PIEKŁA
XXI WIEK
Nieznajoma
Nie pytajcie więcej...
Szaleństwo ...
Zrób to
To takie proste...
W dłoniach słońce
Nieśmiało
Erotyka
Wokół
milość kroczy..
tajemnica
Kobieta wschodu
Amarantowe usta
Preludium
Gdy zgasisz mi świat...
O Narodzie moim
PÓŹNA JESIEŃ
Zawsze
Chwila
Bez zaskoczenia
Królowo moja
Swawolki
Wspomnienie o Kasi.....
opowieść...
Wigilija... (dwie st...