Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 54

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Czesław Straszewicz

Straszewicz Czesław urodził się w 1904 roku, zmarł natomiast w 1963 roku, polski prozaik. Od 1923 roku studiował na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach od 1937 roku do roku 1939 redaktor odpowiedzialny Tygodnika Ilustrowanego. W latach od roku 1938 do roku 1939 kierownik działu literackiego w Polityce. W roku 1939 wyjechał do Argentyny, po wybuchu II wojny światowej wstąpił do polskich formacji wojskowych we Francji. W okresie od 1943 roku do 1944 roku pracownik radiostacji Świt w Londynie. W roku 1944 attaché rządu emigracyjnego w Urugwaju, prowadził do 1955 roku Polski Biuletyn Informacyjny w radiu Espectador w Montevideo. W okresie od 1956 do 1961 roku w Monachium, redaktor rozgłośni Radia Wolna Europa. W roku 1963 wrócił do Montevideo. Był autorem powieści: Wystawa bogów (z roku1933), Przeklęta Wenecja (z roku 1938), Litość (z roku 1939), oraz był twórcą opowiadań: Gromy z jasnego nieba (z roku 1936), Turyści z bocianich gniazd (Paryż 1953 rok). Zmarł w wieku 59 lat.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.01
25,434,207 unikalne wizyty