Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 56

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Jadwiga Żylińska

Żylińska Jadwiga (1913-), prozaik. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Poznańskim. Debiutowała 1931 na łamach prasy, publikowała m.in. powieści w tygodniku Bluszcz. 1934-1940 mieszkała w Nowogródzkiem, 1940-1944 w Warszawie, dokąd powróciła 1946. Pracowała jako nauczycielka języka angielskiego. Tworzyła prozę o tematyce historycznej z czasów polskiego średniowiecza. Wydała m.in. powieści - Złota włócznia (tom 1-2, 1961), Odzyskana korona (1958), opowieści - Piastówny i żony Piastów (1967). Także opowiadania baśniowo-historyczne o tematyce skandynawskiej - Hervör i bracia (1969), opowieści z końca neolitu i epoki brązu pt. Kapłanki, amazonki i czarownice (1972), zbiory opowiadań - Gra w tarota (1987), Spotkania po drugiej stronie lustra (1989). Wspomnienia rodzinne: Dom, którego nie ma (1967), Drogi, które prowadzą dalej (1972). Liczne utwory dla dzieci i młodzieży, np.: Tajemnica Sędziwoja (1962), Opowieść o Heraklesie (1973). Powieści współczesne: Gwiazda spadająca (1980), Wyspa Dziwnego Żartu (1982).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.01
25,434,254 unikalne wizyty