Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 58

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Ignacy Chodźko

Chodźko Ignacy (1794-1861), polski powieściopisarz. Studia na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Wileńskiego. Praca urzędnicza, potem gospodarował w majątku rodzinnym Dziewiętnie. Bliskie mu były ideały oświecenia. W 1840 rozpoczął serię I Obrazów litewskich (seria II-V, 1843-1850, VI-1862), w skład których wchodzą zarówno poczytne wówczas powieści, np. Pamiętniki kwestarza, jak inne utwory prozatorskie. Także Obrazy ukazujące obyczajowość szlacheckich dworków w XVIII-XIX w. Stworzył specyficzny gatunek powieści obyczajowo-historycznej, tzw. gawędę szlachecką, pisaną barwnie i żywo. Ogłosił podania Podania litewskie (seria I-IV, 1852-1860), Pisma (tom 1-3, 1880-1881), Wybór pism (1903).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.02
25,434,150 unikalne wizyty