Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 63

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Adam Czerniawski

Czerniawski Adam (1934-), poeta, prozaik, krytyk literacki. Po opuszczeniu Polski 1941 przebywał na Bliskim Wschodzie (Palestyna, Liban), m.in. studiował w International Colledge w Bejrucie. Od 1947 w Anglii. Ukończył anglistykę na Uniwesytecie Londyńskim. 1954-1955 redaktor naczelny “King’s Colledge Review”, od 1955 w redakcji “Merkuriusza Polskiego”, następnie przez dwa lata w Monachium w sekcji polskiego radia “Głos Ameryki”. 1959 redaktor naczelny "Kontynentów - Nowego Merkuriusza”. 1966 podjął studia filozoficzne, od 1970 wykładowca filozofii w Medway Colledge of Design w Rochester, 1974-1985 w Thames Polytechnic w Londynie. Aktywny popularyzator i tłumacz literatury polskiej. Opublikował m.in. zbiory wierszy: Polowanie na jednorożca, Topografia wnętrza, Widok Delft. Wiersze z lat 1966-1969, Władza najwyższa. Wybór wierszy z lat 1953-1978, Jesień. Także opowiadania oraz Liryka i druk. Szkice i eseje.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.01
25,434,059 unikalne wizyty