Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Jakie rodzaje książek lubisz ?

Bibliografie

Kryminały

Przygodowe

Romanse

Fantastyka

Komedia

Literatura grozy

Inne

Przyjaciele
-Strona ACY.pl
-Fotograf Kartuzy
Aktualnie online
Gości online: 28

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,110
Najnowszy użytkownik: Totek

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Adam Polewka
Polewka Adam (1903-1956), polski poeta, prozaik, dramaturg, publicysta, tłumacz. W 1926-1927 należał do zespołu redakcyjnego Gazety Literackiej, współpracował z dziennikiem socjalistycznym Naprzód i Gazetą Artystów. W 1933 wraz z L. Kruczkowskim założył Biuletyn Literacki. 1929-1930 kierował założonym przez siebie Teatrem Robotniczym Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego w Sosnowcu. Współpracował z zespołami związków zawodowych w Krakowie jako reżyser, autor szopek politycznych, prelegent. 1930-1931 był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej we Francji, Belgii, Niemczech. 1935-1936 kierownik literacki, reżyser i autor kabaretu Bury Melonik w Krakowie, współpracował także z Polskim Teatrem Akademickim. W 1935 był współzałożycielem Teatru Artystów Cricot w Krakowie, w którym improwizował swoje Opowieści nie napisane i reżyserował razem z J. Jaremą szopkę polityczną Herod i Ariowie. Był autorem przekładu farsy Mistrz Piotr Pathelin, wystawionej w Teatrze Artystów Cricot, w której zagrał rolę Sukiennika. 1938 S. Jaracz zaangażował go na stanowisko kierownika literackiego do Teatru Ateneum w Warszawie, dla którego Polewka przetłumaczył Wesołe kumoszki z Windsoru W. Szekspira. Wielką popularność przyniosły mu wystawiane w krakowskim Barbakanie Igrce w gród walą, w których grał rolę Marchołta. Po 1945 nie prowadził już tak ożywionej działalności teatralnej. 1947-1954 wykładał nauki polityczne w krakowskiej Szkole Dramatycznej. Znaczna część jego dorobku literackiego pozostała w drukach ulotnych.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Ze snu
Tak być musiało, nie...
Miłościwa
,,Bezsenność,,
Jesień
Sebra
Władza
Pochwała chwili
zerwane porzeczki
Pod niebios horyzontem
Jeszcze
Dzieci wiedzą
Niepowtarzalna
...
Nadzieja
dokąd...
Próbna matura
codzienność
odnajdę cię
Czułość
*********
Rozstrzelany
za domem szatana
Rejs siwych kochankó...
Lecz zaśnij - szczęś...
Weź mnie
Wędrówka
Tęskno mi Panie
Intymnie
Kiedyś
sumienie
Lot siwych kochanków
wystawa mojej pamieci
Proszę jeszcze
Nasze jutra
Wulkan namiętności
Śmierć
Wiersz
Bo milosc
To już było
Nie wiem skąd ani dokąd
dla męża
Późnoletni
Kot Eulalii
Kobieta Morfeusza
Baśnie nie ranią
tęsknota za latem
emocjonalne tango
to nie jestem ja
Hibernacja