Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 23

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Adam Polewka
Polewka Adam (1903-1956), polski poeta, prozaik, dramaturg, publicysta, tłumacz. W 1926-1927 należał do zespołu redakcyjnego Gazety Literackiej, współpracował z dziennikiem socjalistycznym Naprzód i Gazetą Artystów. W 1933 wraz z L. Kruczkowskim założył Biuletyn Literacki. 1929-1930 kierował założonym przez siebie Teatrem Robotniczym Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego w Sosnowcu. Współpracował z zespołami związków zawodowych w Krakowie jako reżyser, autor szopek politycznych, prelegent. 1930-1931 był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej we Francji, Belgii, Niemczech. 1935-1936 kierownik literacki, reżyser i autor kabaretu Bury Melonik w Krakowie, współpracował także z Polskim Teatrem Akademickim. W 1935 był współzałożycielem Teatru Artystów Cricot w Krakowie, w którym improwizował swoje Opowieści nie napisane i reżyserował razem z J. Jaremą szopkę polityczną Herod i Ariowie. Był autorem przekładu farsy Mistrz Piotr Pathelin, wystawionej w Teatrze Artystów Cricot, w której zagrał rolę Sukiennika. 1938 S. Jaracz zaangażował go na stanowisko kierownika literackiego do Teatru Ateneum w Warszawie, dla którego Polewka przetłumaczył Wesołe kumoszki z Windsoru W. Szekspira. Wielką popularność przyniosły mu wystawiane w krakowskim Barbakanie Igrce w gród walą, w których grał rolę Marchołta. Po 1945 nie prowadził już tak ożywionej działalności teatralnej. 1947-1954 wykładał nauki polityczne w krakowskiej Szkole Dramatycznej. Znaczna część jego dorobku literackiego pozostała w drukach ulotnych.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Wiersze
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri