Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 55

Użytkowników online: 1
Orchidis

Łącznie użytkowników: 3,122
Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Adam Polewka
Polewka Adam (1903-1956), polski poeta, prozaik, dramaturg, publicysta, tłumacz. W 1926-1927 należał do zespołu redakcyjnego Gazety Literackiej, współpracował z dziennikiem socjalistycznym Naprzód i Gazetą Artystów. W 1933 wraz z L. Kruczkowskim założył Biuletyn Literacki. 1929-1930 kierował założonym przez siebie Teatrem Robotniczym Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego w Sosnowcu. Współpracował z zespołami związków zawodowych w Krakowie jako reżyser, autor szopek politycznych, prelegent. 1930-1931 był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej we Francji, Belgii, Niemczech. 1935-1936 kierownik literacki, reżyser i autor kabaretu Bury Melonik w Krakowie, współpracował także z Polskim Teatrem Akademickim. W 1935 był współzałożycielem Teatru Artystów Cricot w Krakowie, w którym improwizował swoje Opowieści nie napisane i reżyserował razem z J. Jaremą szopkę polityczną Herod i Ariowie. Był autorem przekładu farsy Mistrz Piotr Pathelin, wystawionej w Teatrze Artystów Cricot, w której zagrał rolę Sukiennika. 1938 S. Jaracz zaangażował go na stanowisko kierownika literackiego do Teatru Ateneum w Warszawie, dla którego Polewka przetłumaczył Wesołe kumoszki z Windsoru W. Szekspira. Wielką popularność przyniosły mu wystawiane w krakowskim Barbakanie Igrce w gród walą, w których grał rolę Marchołta. Po 1945 nie prowadził już tak ożywionej działalności teatralnej. 1947-1954 wykładał nauki polityczne w krakowskiej Szkole Dramatycznej. Znaczna część jego dorobku literackiego pozostała w drukach ulotnych.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa
A może
żywot
Muzyka
Kropelka miłości
Istnienie
Sen I
Jesienna Kobieta
Dla zakochanych
Zmęczenie
Samotność na jeziorze
Wino na smutek
Czułość
Tajemnica o zięciu
Słodki czas
Taka piękna
K... - szyk!!!
To wszystko już było