Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Co najczęściej uaktywnia twoją wenę twórczą?

Miłość

Tęsknota

Gniew

Szczęście

Smutek

Nuda

Chęć stworzenia czegoś nowego

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Fotograf Kartuzy
-Scrapki
Aktualnie online
Gości online: 44

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,117
Najnowszy użytkownik: Soul000

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Adam Polewka
Polewka Adam (1903-1956), polski poeta, prozaik, dramaturg, publicysta, tłumacz. W 1926-1927 należał do zespołu redakcyjnego Gazety Literackiej, współpracował z dziennikiem socjalistycznym Naprzód i Gazetą Artystów. W 1933 wraz z L. Kruczkowskim założył Biuletyn Literacki. 1929-1930 kierował założonym przez siebie Teatrem Robotniczym Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego w Sosnowcu. Współpracował z zespołami związków zawodowych w Krakowie jako reżyser, autor szopek politycznych, prelegent. 1930-1931 był stypendystą Funduszu Kultury Narodowej we Francji, Belgii, Niemczech. 1935-1936 kierownik literacki, reżyser i autor kabaretu Bury Melonik w Krakowie, współpracował także z Polskim Teatrem Akademickim. W 1935 był współzałożycielem Teatru Artystów Cricot w Krakowie, w którym improwizował swoje Opowieści nie napisane i reżyserował razem z J. Jaremą szopkę polityczną Herod i Ariowie. Był autorem przekładu farsy Mistrz Piotr Pathelin, wystawionej w Teatrze Artystów Cricot, w której zagrał rolę Sukiennika. 1938 S. Jaracz zaangażował go na stanowisko kierownika literackiego do Teatru Ateneum w Warszawie, dla którego Polewka przetłumaczył Wesołe kumoszki z Windsoru W. Szekspira. Wielką popularność przyniosły mu wystawiane w krakowskim Barbakanie Igrce w gród walą, w których grał rolę Marchołta. Po 1945 nie prowadził już tak ożywionej działalności teatralnej. 1947-1954 wykładał nauki polityczne w krakowskiej Szkole Dramatycznej. Znaczna część jego dorobku literackiego pozostała w drukach ulotnych.


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Kusiciel
Jestem więc jestem
Zapach mirabelki
Bajka o żabieniu z B...
To serce?
Nicość
Baranek
Dzikość serca
Kolory
Zielone morze
Ty jesteś
Okruszynka
Piątek w pracy
Stacja "Szalonych Ka...
Niestrudzona
Wiosna
Słowa
Awers i rewers
Litości
Bywa
Z nadzieją.
Krzyk
Nicość
W szczelinie
Śmierć nadejdzie sama
Samotność w tłumie
A jednak miłość
bez komentarza
Łzy
Lekkość namalowana
Lim-erotyki
Duch
Szept
Uspokojenie
Wierzę...
Mieścina nad Bugiem
Jaskółka
Chwilo trwaj
Widzę anioła
Usta
PSEŁDO BABCIA
OGONEK
KOGUCIK
STONKA
AMOR
CHŁOPIEC SAMEGO PIEKŁA
XXI WIEK
Nieznajoma
Nie pytajcie więcej...
Szaleństwo ...