Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Jakie rodzaje książek lubisz ?

Bibliografie

Kryminały

Przygodowe

Romanse

Fantastyka

Komedia

Literatura grozy

Inne

Przyjaciele
-Strona ACY.pl
-Fotograf Kartuzy
Aktualnie online
Gości online: 34

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,110
Najnowszy użytkownik: Totek

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Józef Łobodowski
Łobodowski Józef (1909-1988), polski poeta, prozaik, publicysta. 1914-1922 przebywał w Rosji, m.in. w Petersburgu i Gruzji. Od 1922 w Lublinie. Zbliżony do radykalnej lewicy, redaktor marksistowsko zorientowanych pism: Barykady, Trybuna, Dźwigary 1932-1935. 1935 zerwał z lewicą, nawiązując współpracę z emigracją ukraińską i kaukaską w Polsce. 1938 przeniósł się do Warszawy, współpracując z wieloma czasopismami literacko-kulturalnymi. Żołnierz kampanii we wrześniu 1939 , internowany na Węgrzech, przedostał się do Francji, gdzie redagował 1940-1941 czasopismo Wrócimy. Od 1941 w Hiszpanii, aresztowany i więziony przez 1,5 roku. W 1943 zamieszkał w Madrycie, gdzie przebywał do końca życia. Współpracował z audycją polską radia Madryt 1949-1957 oraz z prasą emigracyjną. Pierwsze tomiki w duchu skrajnie lewicowym: Słońce przez szpary (1929), Gwiezdny psałterz (1931), O czerwonej krwi (1931) - skonfiskowany, spowodował proces sądowy i wydalenie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uznanie i wysoką pozycję przyniosły mu zbiory Rozmowa z Ojczyzną (1935, wydanie zmienione 1936) i Demonom nocy (1936), za które otrzymał Nagrodę Młodych Polskiej Akademii Literatury. Zaprezentował się w nich jako katastrofista, posługujący się chętnie motywami związanymi z Ukrainą i Wołyniem, co jest widoczne również m.in. w zbiorach Z dymem pożarów (Nicea 1941), Modlitwa na wojnę (1947), Złota hramota (1954), Pieśń o Ukrainie (1958), W połowie wędrówki (1972).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Tak być musiało, nie...
Miłościwa
,,Bezsenność,,
Jesień
Sebra
Władza
Pochwała chwili
zerwane porzeczki
Pod niebios horyzontem
Jeszcze
Dzieci wiedzą
Niepowtarzalna
...
Nadzieja
dokąd...
Próbna matura
codzienność
odnajdę cię
Czułość
*********
Rozstrzelany
za domem szatana
Rejs siwych kochankó...
Lecz zaśnij - szczęś...
Weź mnie
Wędrówka
Tęskno mi Panie
Intymnie
Kiedyś
sumienie
Lot siwych kochanków
wystawa mojej pamieci
Proszę jeszcze
Nasze jutra
Wulkan namiętności
Śmierć
Wiersz
Bo milosc
To już było
Nie wiem skąd ani dokąd
dla męża
Późnoletni
Kot Eulalii
Kobieta Morfeusza
Baśnie nie ranią
tęsknota za latem
emocjonalne tango
to nie jestem ja
Hibernacja
Aż po same dno