Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 35

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,123
Najnowszy użytkownik: Danielll

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Józef Łobodowski
Łobodowski Józef (1909-1988), polski poeta, prozaik, publicysta. 1914-1922 przebywał w Rosji, m.in. w Petersburgu i Gruzji. Od 1922 w Lublinie. Zbliżony do radykalnej lewicy, redaktor marksistowsko zorientowanych pism: Barykady, Trybuna, Dźwigary 1932-1935. 1935 zerwał z lewicą, nawiązując współpracę z emigracją ukraińską i kaukaską w Polsce. 1938 przeniósł się do Warszawy, współpracując z wieloma czasopismami literacko-kulturalnymi. Żołnierz kampanii we wrześniu 1939 , internowany na Węgrzech, przedostał się do Francji, gdzie redagował 1940-1941 czasopismo Wrócimy. Od 1941 w Hiszpanii, aresztowany i więziony przez 1,5 roku. W 1943 zamieszkał w Madrycie, gdzie przebywał do końca życia. Współpracował z audycją polską radia Madryt 1949-1957 oraz z prasą emigracyjną. Pierwsze tomiki w duchu skrajnie lewicowym: Słońce przez szpary (1929), Gwiezdny psałterz (1931), O czerwonej krwi (1931) - skonfiskowany, spowodował proces sądowy i wydalenie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uznanie i wysoką pozycję przyniosły mu zbiory Rozmowa z Ojczyzną (1935, wydanie zmienione 1936) i Demonom nocy (1936), za które otrzymał Nagrodę Młodych Polskiej Akademii Literatury. Zaprezentował się w nich jako katastrofista, posługujący się chętnie motywami związanymi z Ukrainą i Wołyniem, co jest widoczne również m.in. w zbiorach Z dymem pożarów (Nicea 1941), Modlitwa na wojnę (1947), Złota hramota (1954), Pieśń o Ukrainie (1958), W połowie wędrówki (1972).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Mów do mnie jeszcze
Czucie
Do D.
SAMOTNOŚĆ
Echa roztrwonionych ...
Wpadliśmy
[zbyt długo]
Chcę pieszczoty
Co nieco stuknięty
Księżniczka
Pstryk!
Zawsze pierwsze
pragnienia
Słowa są początkiem
Po drugiej stronie s...
Po omacku
Srebrna końcówka zimy
Zatrzymaj sie
Kulipotech
Nie Od Dziś
Pani Twardowska
Pamięci księdza Twar...
Twoje słowa
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa