Nawigacja
Główna
Forum
Biografie
Bannery
Szukaj
Kontakt
Fraszki
Ankieta
Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele
-Zaproszenia
-Podziękowania dla gości
Aktualnie online
Gości online: 48

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3,122
Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy
Józef Łobodowski
Łobodowski Józef (1909-1988), polski poeta, prozaik, publicysta. 1914-1922 przebywał w Rosji, m.in. w Petersburgu i Gruzji. Od 1922 w Lublinie. Zbliżony do radykalnej lewicy, redaktor marksistowsko zorientowanych pism: Barykady, Trybuna, Dźwigary 1932-1935. 1935 zerwał z lewicą, nawiązując współpracę z emigracją ukraińską i kaukaską w Polsce. 1938 przeniósł się do Warszawy, współpracując z wieloma czasopismami literacko-kulturalnymi. Żołnierz kampanii we wrześniu 1939 , internowany na Węgrzech, przedostał się do Francji, gdzie redagował 1940-1941 czasopismo Wrócimy. Od 1941 w Hiszpanii, aresztowany i więziony przez 1,5 roku. W 1943 zamieszkał w Madrycie, gdzie przebywał do końca życia. Współpracował z audycją polską radia Madryt 1949-1957 oraz z prasą emigracyjną. Pierwsze tomiki w duchu skrajnie lewicowym: Słońce przez szpary (1929), Gwiezdny psałterz (1931), O czerwonej krwi (1931) - skonfiskowany, spowodował proces sądowy i wydalenie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uznanie i wysoką pozycję przyniosły mu zbiory Rozmowa z Ojczyzną (1935, wydanie zmienione 1936) i Demonom nocy (1936), za które otrzymał Nagrodę Młodych Polskiej Akademii Literatury. Zaprezentował się w nich jako katastrofista, posługujący się chętnie motywami związanymi z Ukrainą i Wołyniem, co jest widoczne również m.in. w zbiorach Z dymem pożarów (Nicea 1941), Modlitwa na wojnę (1947), Złota hramota (1954), Pieśń o Ukrainie (1958), W połowie wędrówki (1972).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Buciki
MOC ŻYCIA
Świst
Letnie fantazje tęsknot
Sex
Akt oskarżenia
Metafizyka
Zamiast
A może tak inaczej...
Wygnani poeci
Ostatni kwiat nadziei
Błękit
13 grudnia
zorza
kontrola
fragmenty
Wywczasy
Nie zastąpią
Znamię
Zobaczymy
Biały Kruk
szeptem
Ciało kobiety
Ból istnieje
Taka piękna
Ludzie z Alfa Centauri
okropieństwa
A może
żywot
Muzyka
Kropelka miłości
Istnienie
Sen I
Jesienna Kobieta
Dla zakochanych
Zmęczenie
Samotność na jeziorze
Wino na smutek
Czułość
Tajemnica o zięciu
Słodki czas
Taka piękna
K... - szyk!!!
To wszystko już było
Znamy się
Innominatus
Iskierka i KOBIETA z...
Pragnę
romantyczna
Lucyfer