Wiersze,wierszyki i opowiadania!

Nawigacja

Ankieta

Twój kierunek na podróż marzeń to:

Wyspy Karaibskie

Wyspy Kanaryjskie

Australia

Japonia

Wyspa Wielkanocna

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Afryka

Indie

Inne

Przyjaciele

Aktualnie online

-> Gości online: 58

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3,122
-> Najnowszy użytkownik: wladcametafor

Wiersze, wierszyki i opowiadania

Portal poetycki Wierszek.pl. Dodaj swoje wiersze!

Tworzysz, ale nie ma kto cię NAPRAWDĘ wysłuchać i ocenić? Chcesz podzielić się swoją twórczością, poznać twórczość innych, zasięgnąć cennych rad, które pozwolą ci się udoskonalić? Chcesz wziąć udział w konkursach, a może i wygrać któryś? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Dobrze trafiłeś! Tylko tu w przyjaznym gronie naprawdę złapiesz wiatr w żagle! Pomożemy zmienić bryłę w oszlifowany diament, a to wszystko w sympatycznej atmosferze, bez złośliwych docinków! Dołącz do przyjaciół po artystycznym fachu! Zapraszamy!

Boks reklamowy

Józef Narzymski

Narzymski Józef (1839-1872), dramaturg i prozaik. Uczestnik konspiracji poprzedzającej powstanie styczniowe oraz współorganizator manifestacji patriotycznych. Członek Komitetu Centralnego czerwonych w 1862. Dwukrotnie członek Rządu Narodowego w 1863. Po upadku powstania w Paryżu i Dreźnie w 1868 zamieszkał w Krakowie, współpracując z prasą krakowską i poznańską. Debiutował jako poeta w 1861. Autor dramatów społeczno-politycznych popierających tendencje niepodległościowe, atakujących konserwatyzm oraz oportunizm arystokracji galicyjskiej, m.in. Wielki człowiek powiatowy (1861), Emigrant w Galicji wspólnie z W. Sabowskim (druk w Dzienniku Poznańskim 1869, wystawiony 1896), Epidemia (1871), Pozytywni (wystawione 1872, wydanie książkowe 1875). Także patriotyczna powieść Ojczym (1873), psychologiczny szkic powieściowy Trzy miesiące (1873).


Ekipa portalu Wierszek.pl:

1. Administrator główny Neonex - zarządzanie stronką od spraw technicznych i organizacyjnych.
2. Administrator główny Edit - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
3. Administrator główny Resor - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.
4.Administrator piotrus88 - moderowanie, publikowanie, edytowanie prac i newsów, zarządzanie portalem od strony organizacyjnej.


Wierszek.pl - wiersze, wierszyki.

Administracja nie odpowiada za wiersze dodane przez użytkowników!

Wygenerowano w sekund: 0.01
25,434,138 unikalne wizyty